30 Led

dodavatel – nový právní subjekt

Dobrý den,
naše společnost “A” – pobočka zahraniční společnosti, je zapsaná v SKD. Nicméně, nově vzniklá společnost “B” – organizační složka převezme od 1.4.2008 veškeré závazky a majetek společnosti “A”, kterou kupuje.
Jak postupovat, aby společnost “B” byla zapsaná v SKD. Je třeba dodat všechny dokumenty znovu a opakovat veškeré papírování?

Děkuji za odpověď.
Lišková

V případě, že jde o nově vzniklou společnost, nový právní subjekt, je v případě, že chce být jako dodavatel zapsán do seznamu kvalifikovaných dodavatelů povinen postupovat podle § 129 zákona o veřejných zakázkách. Tj. zejména podat žádost o zápis do SKD, prokázat splnění základních kvalifikačních předpokladů a profesních kvalifikačních předpokladů příslušnými doklady a uhradit správní poplatek. U dokladů v cizím jazyce je třeba předložit jejich úředně ověřený překlad do českého jazyka. Stejně tak žádost musí být podána vždy v českém jazyce.
Logo EU
Logo NPO
Logo MMR
© 2025 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR | Dodavatel portálového řešení: Spojené nástroje elektronické, s.r.o.